K-Rauta Rauta-Otra

Käyntiosoite
Viinikankatu 38
33800 TAMPERE
Puhelin 010 537 7111
Faksi 010 537 7100
Internetsivuthttp://www.k-rauta.fi/kaupat/rauta-otra/Pages/Default.aspx
Y-tunnus 0677292-5

Toimiala

Sisustuskauppa, rakennustarvikeliike, rautakauppa

Kuvaus

Rauta-Otra on kodin erikoistavaratalo, mistä löydät kaiken tarvitsemasi, kun rakennat, remontoit, sisustat, kunnostat kotia tai pihapiiriä. Meiltä saat asiantuntevan palvelun, ideat, ratkaisut, sekä työvälineet ja tarvikkeet. Nekalan Rauta-Otra tarjoaa monipuolista palvelua myös rakennusalan yrityksille ja ammattilaisille sekä kiinteistö- ja asunto-osakeyhtiöille.

Lisätietoa

Palvelemme:

Arkisin 8-21, la 9-18

Noutopiha: ma-pe 7-21, la 9-18, su 12-18


Yhteyshenkilöt

KESKUS/NEUVONTA 010 5377 111 rauta-otra@k-rauta.fi
KASSAT 010 5377 111  
KAUPPIAS
Mikko Takamäki
010 5377 001
050 5507 447
mikko.takamaki@k-rauta.fi
KONTTORI    
talouspäällikkö
Mira Mäkinen
010 5377 061
050 5029 040
mira.makinen@k-rauta.fi
Anne Ranta 050 3989 035 anne.ranta@k-rauta.fi
markkinointi
Sari Hamdi
010 5377 063 sari.hamdi@k-rauta.fi
markkinointi
Saija Aalto
050 3989 036 saija.aalto@k-rauta.fi
RAKENNUSTARVIKE 010 5377 091 faksi 010 5377 101
rakennustarvike.rauta-otra@k-rauta.fi
osastopäällikkö
Veijo Pessi
010 5377 010
050 3090 321
veijo.pessi@k-rauta.fi
Petri Koski 050 3989 033  
Tero Keisala 050 3989 031  
ENERGIAMYYJÄ
Jarmo Nissinen
0500 831 384 jarmo.nissinen@k-rauta.fi
ASENNUSPALVELUT
Jari Lyttinen
010 5377 011
050 5029 041
jari.lyttinen@k-rauta.fi
LVI-palvelu 010 5377 094 lvi.rauta-otra@k-rauta.fi
YRITYSPALVELU 010 5377 096  
Erno Tamminen 010 5377 016
050 3090 327
erno.tamminen@k-rauta.fi
Joona Lehto 050 5868 045 joona.lehto@k-rauta.fi
Tuomas Romppanen 050 3090 175 tuomas.romppanen@k-rauta.fi
NOUTOPIHA 010 5377 090  
NOUTOPIHAN KASSA 010 5377 068  
TALOMYYNTI
Tero Suomela
040 7424 801 tero.suomela@k-rauta.fi
SISUSTUSSUUNNITTELU
Johanna Kortesaari
050 4071 112 johanna.kortesaari@k-rauta.fi
SISUSTUS   faksi 010 5377 102
osastopäällikkö
Jari Lehti
010 5377 020
050 3090 322
jari.lehti@k-rauta.fi
Maalit 050 3989 023 sisustus.rauta-otra@k-rauta.fi
Tapetit 050 3989 022 sisustus.rauta-otra@k-rauta.fi
Lattiapäällysteet ja laatat 050 3989 021
050 3989 020
sisustus.rauta-otra@k-rauta.fi
KODINKONEET JA KALUSTEET 010 5377 093 kodinkone.rauta-otra@k-rauta.fi
osastopäällikkö
Petri Uosukainen
010 5377 030
050 3090 323
petri.uosukainen@k-rauta.fi
Kodinkoneet, valaisimet, kodinkalusteet,
taloustavarat, kylpyhuonekalusteet sekä verhotarvikkeet
010 5377 093  
Keittiökalusteet ja säilytysjärjestelmät   faksi 010 5377 103
Ari Hakala 010 5377 034
0500 262 038
ari.hakala@k-rauta.fi
Harri Laitila 010 5377 035
050 5270 130
harri.laitila@k-rauta.fi
TYÖVÄLINEET    
osastopäällikkö
Pekka Mikkonen
010 5377 040
050 3090 324
pekka.mikkonen@k-rauta.fi
Työvälinepalvelu 050 3989 013 tyovaline.rauta-otra@k-rauta.fi
yrityspalvelu työvälineet
Petri Heino
010 5377 057
050 3090 173
petri.j.heino@k-rauta.fi
PIENRAUTA 050 3989 012 tyovaline.rauta-otra@k-rauta.fi
PIENKONEET 050 3090 326
050 3989 010
tyovaline.rauta-otra@k-rauta.fi
PUUTARHAMYYMÄLÄ (auki kesällä) 010 5377 054
050 3989 011
tyovaline.rauta-otra@k-rauta.fi
TAVARAN VASTAANOTTO 010 5377 071  
NOUTOPALVELU 010 5377 070
050 3090 174
 
CAFE-OTRA 010 5377 097  

Toimipaikat

K-rauta Kajaani Kehräämöntie 24 87400 KAJAANI
K-Rauta Kemi Kivikonkatu 1 94600 KEMI
K-rauta Kokkola Latojankatu 2 67100 KOKKOLA
K-rauta Kuninkoja Itäniityntie 9 21280 RAISIO
K-rauta Lielahti - Pirkantuuli Oy Turvesuonkatu 10 33400 TAMPERE
K-Rauta Rauta-Otra Viinikankatu 38 33800 TAMPERE
K-rauta Siilinjärvi - Siilin Rauta Oy Tarinantie 2 71800 SIILINJÄRVI
K-Rauta Skanssi Mustionkatu 1 20750 TURKU
K-rauta Välivainio Korjaamontie 1 90530 OULU
K-rauta Äimärautio Oulu Äimätie 2 90400 OULU
Kouvolan K-rauta - Myllykosken Rauta Oy Tervasharjunkatu 1 45720 KUUSANKOSKI